Områdesansvariga

I de områden som ligger öster om motorvägen och ni inte hittar någon områdesansvarig är det styrelsen tillsammans med Jonny Stolt som är områdesansvariga.

Etapp 1

Rishageröd (Lilla Edet)
Rolf Dahlström 0736744062 renagolv@gmail.com

Etapp 2

Korsviken
Claes Andrén 0732706349 claes.andren@artbevarande.se
Tegen
Magnus Lindgren 0707575211 magnus.lindgren@sjofartsverket.se
Jörgen Grefwe 0705565610 jorgen.grefwe@telia.com
Stefan Nibell 0768151850 fonsterinstallatoren@gmail.com
Branseröd
Micael Davidsson 0706774011 0303774010@telia.com
Skröperöd
Roberth Ottosson 0706761896 roberth.ottosson@renova.se
Hans Boklund 0707278986 hansboklund@gmail.com

Etapp 3

Bua/Panneröd
Tommy Karlsson 0705413301 tinna.halldin@gmail.com
Dälene
Arne Olsson 0702574682 arne-olsson@telia.com
Ingemar Johansson 0706993437 daleneingemar@gmail.com
Husebacken
Göran Ågren 0702648198 goerana@gmail.com
Järnblästen
Michael Ernfors 0706562166 michael@lyckansgard.se
Östra Skår
Elisabeth Everbäck 0703141044 elisabet.everback@hotmail.com
Evenås
Urban Olsson 0706461101 urban.81111@telia.com
Öröd
Stefan Andersson 0733855363 stefan.81.andersson@gmail.com
Lunna
Hans-Erik Haraldsson 0706509129 hansah@spray.se
Lunna, Ödsmål
Anders Thorén corromat@swipnet.se
Stångerås
Stig Grundberg 0702556790 stig.grundberg@gmail.com
Bräcke
Robert Aronsson 0704914190 alfrobertaron@gmail.com

Etapp 4

Norra / Södra Sågen och Svartehallens Samfällighet
Mikael Backman 0739 71 34 21  backmikael@hotmail.com
Charlotta Hagebrand Gärna SMS: 0704 22 93 93 lhagebrand@gmail.com (Ordförande Svartehallens samfällighet)

Hos Mikael Backman finns slang att hämta för de som gräver själv i Svartehallen och Norra/Södra Sågen.
Härgusseröd
Johan Wallin 0703326662 wallin@lajw.se
Dal, Daffinseröd, Presstorp
Thore Edvardsson, 0702 09 69 39
Håkan Fredriksson, 0703 77 64 57 hakan.fredrikson@gmail.com
(vägföreningsrepresentant)
Södra Röd
Ingemar Johansson, 0733 66 15 54 svea800@gmail.com
Dal, norra delen
Hans Bertilson, 0763 47 35 46  hans.bertilson@hotmail.com
Västra Röd
Sten Wallin, 0706 70 58 34
Komperöd, Bjurhålt, Broan
Ann-Britt Carlsson, 0736 84 05 95, ann-britt_carlsson@tele2.se (Stand in är
Lennart Dalebjörk 0730 84 84 95 lennart.dalebjork@telia.com
Sandbacka, Buxeröd
Morgan Johansson, 0706 33 45 76
Törneröd
Pelle Thorson, 0723 71 64 73, , pelle.thorson@frakne.se
(Huvudansvarig för Ucklum område 4 samt styrelseledamot).
Norra Röd
Anette Swahn 0702 33 33 88 anette.swahn@frakne.se ( Informationsansvarig samt suppleant i styrelsen).
Sköllunga
Susanne Skölden Ottosson 0703 77 64 86 skoldunga@gmail.com